Kabaret Chyba

Pochodzący z Wrocławia Kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce: wygrał słynny krakowski festiwal PAKA, zdobył Grand Prix na festiwalu Przewałka w Wałbrzychu, był laureatem na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry. Od tamtej pory jest znany i ceniony zarówno przez publiczność jak i kabaretowe środowisko.

Od stycznia 2016 kabaret tworzy trzech utalentowanych artystów: Piotr Gumulec, Jakuba Krzak i Krzysiek Wilkosz. W listopada 2019 do składu dołączyła Magda. Kabaret Chyba to nie tylko świetni aktorzy, a także błyskotliwe teksty, niebanalne pomysły, niezwykła energia i mnóstwo improwizacji (czyli to, co publiczność lubi najbardziej). To również, mimo młodego stażu, olbrzymie doświadczenie nabyte dzięki licznym występom z gwiazdami polskiej sceny kabaretowej. Występowali wspólnie z, m.in.: Piotrem Bałtroczykiem, Jerzym Kryszakiem, Cezarym Pazurą, KMN, Neonówką, kabaretem Hrabi, Limo w największych salach i amfiteatrach w Polsce.

To wszystko sprawia, że stale jest zapraszany do realizacji telewizyjnych. Tylko w ostatnich miesiącach na szklanym ekranie Kabaret Chyba można było zobaczyć przy okazji takich realizacji telewizyjnych, jak:
– Festiwal Kabaretu w Koszalinie
– Mazurska Noc Kabaretowa w Mrągowie
– Dzięki Bogu już weekend
– Kabaretowa Noc Listopadowa

Kabaret tworzy jedna kobieta i trzech facetów o tak różnych twarzach, że każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Równie różnorodny jest ich program, bo lubią zaskakiwać widzów. Zespół tworzą:

Magda Gumulec
bardzo utalentowana i jedyna przedstawicielka płci pięknej w naszym składzie. Nie dość, że ma duże doświadczenie sceniczne, to jeszcze wspaniale śpiewa. Ale żeby nie było, że tylko słodzimy – Magda ma też jeden minus – męża.


Piotr „Guma” Gumulec
lider i współzałożyciel kabaretu. Miłośnik starych polskich przebojów. Istnieje ryzyko, że zna je wszystkie. Poza tym niezły tekściarz, dobry dziennikarz radiowy i telewizyjny (współpraca z Polskim Radiem Wrocław oraz TVP Rozrywka), a także błyskotliwy konferansjer.

Kuba Krzak
kieruje się w życiu jedną zasadą: nie biega. Człowiek orkiestra. Psycholog, fizjoterapeuta, barista, stand-uper. Uwielbia wszelkie ciekawostki, do których ma niezwykłą pamięć. Istnieje ryzyko, że w sprzyjających okolicznościach przyrody zacznie je Wam wszystkie opowiadać. Uwielbia jedzenie z wzajemnością. Gra na harmonijce ustnej. I całkiem dobrze mu to idzie.


Krzysiek „Kris” Wilkosz
najstarszy w zespole. Podobno jest tak stary, że pamięta jak Stare Dobre Małżeństwo zaczynało ze sobą chodzić. Z zawodu anglista. Człowiek o jednej twarzy, ale za to jakiej. Uwielbia grać na perkusji, choć sam nie wie czy umie. A przede wszystkim Kris to autor wielu tekstów komediowych i skeczów radiowych.